אודות יצירתי

על יצירתי

נולדתי ואני גרה בקיבוץ מעגן מיכאל.... אני מושפעת מאוד מהנוף הטבעי, הים הציפורים שנמצאים כאן. למדתי אמנות באורנים, גם הוראה וחינוך, ממשיכה ללמד, בעיקר סביבה חקלאות, וטבע. בשנים האחרונות מלמדת ילדי חינוך מיוחד, וכן עובדת בגני הילדים בקיבוץ.

היצירה שלי בזמן הלימודים התפתחה בעיקר בפיתוח הרישום האינטואיתיבי, שצמח לגודל של שני מטר מרובע, כמו כן פרויקט הסיום שלי התקיים בסיום סיור מודרך בגן הבוטני באורנים, והצבת אתר מעין פיקניק ובו אוביקטים שונים. המשכתי ביצירה של קולאז'ים וציורים על בד ונייר, הנושאים קשורים לטבע ולסביבה וכן לחיי, אמהות, הקמת בית, בשנת 2000 נעשתה תערוכה במעגן מיכאל : בתים קולאז'ים על בד ובהם שילוב של אריחי קרמיקה, ודפים מספר ילדים המתאר בנית בית, בתערוכה הוצגו גם פסלי ריצפה מבלטות ואריחים מצוירים ובהם הדימוי של בית החוזר בציורי ילדים בעולם. כמו כן הוצגו קני צפרים ובהם בצים מחומרים שונים.

בשנת 2004 הוצגה תערוכה ובה הופעו המסכות המצוירות על קליפות דקל דמוי קוקוס. הקליפות הראשונות נעשו במסגרת חוג עם האמן איתמר סייני, וצוירו בצבעי טמפרה. לאחר שהצבע לא שרד, ציירתי עשרות מסכות שונו בצבעי שמן, סופרלק, ואקריליק. כמו כן העברתי סדנאות שונות למגוון קבוצות , להכנת מסכות. הייתה סוכת דום בבית ספר מעגנים, שהמסכות הוכנו על ידי הורים וילדים,ועוד. בכניסה לקיבוץ מעגן מיכאל הצבתי מסכות כאין פסל גינה : מסכות מחיכות ברוכים הבאים....שיתפתי גם בהרצאה קצרה במועצה לארץ ישראל יפה בכנס של האמנים האקולוגיים. במקביל המשכתי ליצור גם על נייר בצבעי מים וטוש,בשילוב רישום. אחת מעבודותי היתה גזעים אדומים שנעשתה בכאב על הרס הטבע, הוצגה בכמה מקומות גם ביום כדור הארץ במצגת גיצים בסינימטק תל אביב 2007 .המצגת היתה חלק מפעילות האגודה לאמנים אקולוגיים. ב2006 שבתי ללימודים באורנים להשלמת תואר ראשון. שם הצבתי מיצב ורקדתי עם מסכה, השתתפתי והפקתי סרט וידיו ארט והוצגה התערוכה : סלט אישי הולסטי התקלפות בצל (תודה לשותפי ולנינה גלעד שעזרו להפיק את הסרטון). ב2008- הוצגה תערוכת יחיד בגלריה בבת שלמה -גלרינה: דיוקן ומסכה.

ב2007-ובהמשך עד היום , הצגתי תערוכות רבות במעגן מיכאל, וכן השתתפתי בתערוכות קבוצתיות רבות, עם משתתפים רבים. העבודות שלי ברובן נבנות על קליפת דקל הטבעות ומגיעות לגודל אדם ויותר, משלבות עבודות ישנות, צבעים חזקים, זרעים, חול צבעוני, חלקי ענפים, ועוד... מופעים זכרונות של רגעים, הלך רוח, דימויים שונים וצילומים של בני משפחתי, גם משחקי מילים מאותו שורש מופיעות. הקולאז' נבנה כביטוי ספונטני ובו חלקיקים רבים ללא שיפוט , מנסה להגיע לתת מודע. עבודות אלו ייחודיות, ובהן ביטוי אישי שלי, עכשיו יותר תלת מימדיות, מורכבות ועמוסות בפרטים, אך מזכירות אמנות פרימיטבית. נאיבית אותה אני אוהבת, איני  מחוברת לאמנות המודרנית העכשווית.

אינני מקדישה  הרבה להפצת האמנות שלי ולמכירתה, אלה מנסה להשפיע על העולם בחינוך והוראת קיימות[inc1] .

 [inc1]